Enerji Satışı

Enerji Satışı

Türkiye'nin ilk Özel Sektör Otoprodüktör Gruplarından olan Entek Elektrik Üretimi A.Ş.1995 yılında grup şirketlerine elektrik enerjisi ve buhar tedarik etmek amacıyla kurulmuş, ilerleyen yıllarda piyasanın liberalleşmesi ile birlikte Üretim Şirketine dönüşmüş ve piyasanın önemli oyuncuları arasına girmiştir.

Aralık 1998’de fiili olarak üretime başlanmıştır. Hali hazırda Kocaeli Tesisinde 157 MW kurulu güce sahip olan doğal gaz santrali ile Samsun (Kumköy HES), Karaman (Damlapınar ve Kepezkaya HES) , Mersin – Mut (Azmak 1, Azmak 2, Kirpilik) ve Kahramanmaraş (Menzelet, Kılavuzlu) ‘da toplam 265 MW kurulu güce sahip 8 adet hidroelektik santrali bulunmaktadır. Entek’in toplam kurulu gücü 422 MW’tır.

Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği kapsamında Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ)’a ve ikili anlaşmalarla müşterilerimize elektrik enerjisi ve buhar satışı yapılmaktadır.

Üretim faaliyetinin yanı sıra elektrik sektörünün toptan satıs alanında faaliyet göstermek üzere 16.12.2003 tarihinde ELTEK Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Ticaret A.Ş. kurulmustur.

ELTEK, 2001 yılında 4628 sayı ile yürürlüğe giren Enerji Piyasası Kanunu çerçevesinde ilk Toptan Satış Lisansı alan Şirketlerinden biri olarak 04.05.2004 tarihinden itibaren Serbest Tüketicilere enerji satışına başlamıştır.

ELTEK, hem Entek’in ürettiği enerjiyi hem de piyasadaki diğer özel üreticilerin üretimlerini alarak satış yapabilmektedir. ELTEK’in enerji paketlerini incelemek ve size en uygun paketle ilgili teklif almak için www.eltekenerji.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.