Sosyal Olanaklar ve Çalışanlara Sunulan Haklar

Sosyal Olanaklar ve Çalışanlara Sunulan Haklar

Çalışma Saatleri:
Genel Müdürlük Pazartesi - Cuma 08.30-18.00’dir. Tesislerin çalışma saatleri işletmelerin lokasyon ve vardiya durumlarına göre farklılaşabilmektedir.

Koç Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı:
Koç Holding Emekli Ve Yardım Sandığı Vakfı, Koç Topluluğu şirketlerinde çalışan ve aynı zamanda Sosyal Sigortalar Kurumu’na tabi olan personeline, "ek sosyal güvence ve yardım" sağlamak amacı ile 1 Kasım 1967’ de kurulmuş bir sosyal güvenlik kurumudur.

Koç Topluluğu şirketlerinde çalışmaya başlayan her çalışan, işe girişte Koç Emekli ve Yardım Sandığı Vakfına üye olabilir.

Üyelerine sağladığı yardım ve hizmetler şunlardır:

  • Vefat, hastalık sebebiyle çalışamama ve maluliyet hallerinde Risk Teminatı,
  • Emeklilik veya üyeliğin sona ermesi halinde:
    a) Toptan ödeme,
    b) Emekli aylığı ödemesi,
  • Mesken edinme ve belirli ihtiyaçların karşılanması için finansman desteği,
  • Eş ve çocuklar dahil olmak üzere sağlık sigortası hizmeti

Üyeler vakfa dahil oldukları tarihten itibaren her yıl Vakıf Yönetim Kurulu tarafından tespit edilmekte olan kesenek tavanını aşmamak üzere her ay ücretlerinden belirli bir oranda kesenek primi ödüyorlar. Şirketler de aynı miktarda iştirak payını çalışanları adına vakfa yatırıyorlar. 

Koç Ailem Programı:
KoçAilem programı, Koç Topluluğu çalışanlarının, Topluluk içi ve Topluluk dışı firmaların ürün ve hizmetlerinden avantajlı olarak faydalanmasını sağlayan bir uygulamadır.

Koç Topluluğu olarak en büyük gücümüz bu tür gereksinimleri karşılayabilecek şirketlere sahip olmamızdır.

Koç Ailem Programı ile Koç Topluluğu Çalışanlarına, Koç Topluluğu Şirketlerinin ürün ve hizmetlerinden sağlanan özel avantajlar, düzenlenecek dönemsel kampanyalar ile de ekstra avantajlar sunulmaktadır.

Bu olanaklarla birlikte, Topluluk Çalışanı olmanın bilincini geliştirecek sosyal faaliyetler ve sosyal sorumluluk projeleri KoçAilem Programı kapsamında çalışanlara sunulmaktadır.

Yemek ve Servis Olanakları:
Öğle yemeği ve taşıma servis hizmetleri şirketimiz tarafından sağlanmaktadır.