Türkiye`nin ilk Özel Sektör Otoprodüktör Gruplarından olan Entek Elektrik Üretimi A.Ş.1995 yılında grup şirketlerine elektrik enerjisi ve buhar tedarik etmek amacıyla kurulmuş, ilerleyen yıllarda piyasanın liberalleşmesi ile birlikte Üretim Şirketine dönüşmüş ve piyasanın önemli oyuncuları arasına girmiştir.

Aralık 1998’de fiili olarak üretime başlanmıştır. Hali hazırda Kocaeli Tesisinde 112 MW kurulu güce sahip olan doğal gaz santrali ve Edirne`de Süloğlu Tesisinde 66 MW kurulu güce sahip olan rüzgar santrali, İzmir’de Kınık Tesisinde 50 MW kurulu güce sahip olan rüzgar santrali ile Samsun (Kumköy HES), Karaman (Damlapınar ve Kepezkaya HES) , Mersin – Mut (Azmak 1, Azmak 2 ve Kirpilik HES), Kahramanmaraş (Menzelet ve Kılavuzlu HES) ‘da toplam 264 MW kurulu güce sahip 8 adet hidroelektik santrali bulunmaktadır. Entek’in toplam kurulu gücü 492 MW’tır.

DDengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği kapsamında Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. (EPİAŞ)’a ve ikili anlaşmalarla müşterilerimize elektrik enerjisi ve buhar satışı yapılmaktadır.

Üretim faaliyetinin yanı sıra elektrik sektörünün toptan satış alanında faaliyet göstermek üzere 16.12.2003 tarihinde ELTEK Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Ticaret A.Ş. kurulmuştur.

ELTEK, 2001 yılında 4628 sayı ile yürürlüğe giren Enerji Piyasası Kanunu çerçevesinde ilk Toptan Satış Lisansı alan şirketlerden biri olarak 04.05.2004 tarihinden itibaren Serbest Tüketicilere enerji satışına başlamıştır.

ELTEK, yürütmekte olduğu ticari faaliyetler ile tüm iş ortaklarımıza, paydaşlarımıza ve müşterilerimize değer yaratmaktadır. ELTEK’in ticari operasyonlarından bir kısmını şöyle özetleyebiliriz:

  • ENTEK’in üretim santrallerinin enerjisinin çeşitli piyasalarda değerlendirilerek optimize edilmesi
  • Enerji ticareti stratejilerine uygun olarak enerjinin alım-satımı,
  • Yenilenebilir enerji santralleri için sabit fiyatlı uzun vadeli enerji alım sözleşmeleri,
  • Gönüllü Karbon Piyasası faaliyetleri – VER Satışı
  • Sınır ötesi elektrik ticareti
  • Yüksek tüketimli tüketicilere Son Kaynak Tedariği kapsamında müşteriye özel enerji tedariği,
  • Serbest tüketicilere enerji satışı
  • I-REC Yenilenebilir Enerji Sertifikası satışı

Müşteri Şikayetleri

Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak ya da her türlü şikayet, istek ve talepleriniz için iletişim sekmesinde yer alan iletişim kanallarında herhangi biri ile bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tüketicilerden Gelen Şikayetler Özet Raporu için lütfen tıklayınız.

Sağlık, Emniyet, Çevre, Kalite (SEÇ-K) ve Enerji Yönetimi Politikası için lütfen tıklayınız.

Ocak 2024 Şikayet Özet Raporu için lütfen tıklayınız.